LOGISTICS 2014 - POLSKI KONGRES LOGISTYCZNY - KOMUNIKACJA W ŁAŃCUCHU DOSTAW

Switch to desktop Register Login

Szanowni Państwo,

W dniach 14-16 maja br. odbędzie się w Poznaniu kolejny Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS 2014. Będzie to już dwunasta edycja kongresu, organizowanego w dwuletnim cyklu od niemal 25 lat. Kongres gromadzi zawsze liczne rzesze logistyków – praktyków, jak również przedstawicieli ośrodków naukowych. Rosnąca  systematycznie liczba uczestników sprawiła, że polski Kongres stał się on drugim co do wielkości wydarzeniem logistycznym w Europie. W ostatnim Kongresie wzięło udział blisko 800 osób.

Tegoroczny Kongres będzie przebiegał pod hasłem: „Komunikacja w łańcuchach dostaw”, która stanowi dziś ważny aspekt sprawnego przepływu dóbr. Doświadczenia licznych przedsiębiorstw wskazują na coraz większe znaczenie sprawnej komunikacji w łańcuchach dostaw, jak i w całych sieciach logistycznych. Zagadnienie to obejmuje kwestie zarówno techniczne (często najłatwiejsze do zrealizowania), jak i organizacyjne, obejmujące także jednolite standardy komunikacyjne, czy też społeczne związane z umiejętnością współpracy.

Przygotowane prezentacje będą poruszały wszystkie te aspekty, także w różnej skali ich oddziaływania. Prezentacje pogrupowane zostały w sesje tematyczne obejmujące takie zagadnienia, jak: komunikacja i partnerstwo w usługach logistycznych, problemy i wyzwania handlu internetowego, innowacyjne technologie magazynowe, bezpieczeństwo dóbr i konsumentów, informacyjne i komunikacyjne rozwiązania dla transportu i całych łańcuchów dostaw. Kongresowi towarzyszyć będzie konferencja projektu ECOTALE poświęcona zewnętrznym kosztom transportu – kwestii kluczowej dla urzeczywistnienia zrównoważenia transportu i logistyki oraz konferencja projektu EMPIRIC, poświęcona transportowi intermodalnemu.

Wśród prelegentów tegorocznego Kongresu znajdą się takie sławy jak: Jos Marinus – Prezydent Europejskiego Towarzystwa Logistycznego (ELA), Hans Christian Pfohl – guru europejskiej logistyki, Steve Bratt – jeden z twórców Internetu, Witold Skowroński - specjalista od komunikacji międzynarodowej. Swoje rozwiązania prezentować będą liderzy rynku logistycznego m.in. Dachser, DB Schenker, Quantum Software, STILL, Promag, DataConsult.

Cechą charakterystyczną kongresu stała się towarzyszącą mu imponującą wystawa logistyczna, w której weźmie udział blisko 60 wystawców oraz warsztaty problemowe.

Tradycyjnie też, w czwartek 15 maja po zakończeniu obrad, będzie można wziąć udział w jednej z kilku wizyt technicznych do wiodących, nowoczesnych firm logistycznych i produkcyjnych na terenie aglomeracji poznańskiej.

Po zakończeniu obrad pierwszego dnia, w środę 14 maja uczestnicy spotkają się na wieczornej Gali, gdzie zapewnimy Państwu znakomite warunki do spotkań, rozmów i zawierania nowych znajomości biznesowych.

 

Wszystkich Państwa serdecznie zapraszam do udziału w Kongresie

dr Grzegorz Szyszka

Dyrektor

 

 

 

ILiM|2013

Top Desktop version